Znáte z médií

Exekuce naruby. Kellnerova nizozemská firma AB 4 je v exekuci

29. ledna 2018, 10:34 | Pražský advokát našel cestu, jak obrátit proti nejbohatšímu Čechovi jeho zbraně. Jedna z firem skupiny PPF podnikatele Petra Kellnera skončila minulý týden v exekuci kvůli banální částce 4429 korun. Pro podnik, který patří nejbohatšímu člověku v zemi, nejde z finančního hlediska o velký problém. Kuriózní případ, kdy si firma a dlužník prohodili role, je ale přesto důležitý – ukazuje na slabé místo splátkových firem a dává naději stovkám tisíc předlužených lidí, že by mohli něco ušetřit.

 

 

 

Každý jedenáctý Čech v produktivním věku je v exekuci. Pouze čtvrtina poskytovatelů půjček nabízí férové podmínky, ukázal průzkum

12. prosince 2017, 10:22 | Dle analýzy společnosti Člověk v tísni zhruba čtvrtina ze 42 institucí přistupuje k poskytování úvěrů odpovědně. Díky novele z loňského prosince razantně ubylo poskytovatelů a trh se kultivoval. Novela totiž zavedla dohled ČNB nad poskytovateli, zakázala rozhodčí doložky a směnky a stanovila strop na sankce.

 

 

 

Exekuci můžete zastavit! 4 tipy, jak to udělat!

2. listopadu 2017, 08:14 | Zabavený majetek, obstavené bankovní účty, nečekané návštěvy exekutorů. To není noční můra, ale běžný život tisíců lidí v exekuci. Díky rozhodnutí Nejvyššího soudu mají lidé šanci na zastavení exekuce! Poradíme, jak na to.

 

 

 

Náprava křivdy. Oběti protiprávních exekucí se mohou domáhat nápravy

25. září 2017, 10:01 | Dlužníkům, na které byla v minulosti uvalena protiprávní exekuce, svitla naděje. Cestu k nápravě otevřel Nejvyšší soud. Sto tisíc skončených exekucí, sto tisíc životních příběhů. Většinou smutných, ovšem nyní s malým ohýnkem plápolající naděje. Nejvyšší soud České republiky otevřel svým rozhodnutím z léta cestu k miliardám, o které lidé přišli při protiprávních exekucích. Jedná se přitom o případy již ukončené úplným vymožením. Nejvyšší soud se zabýval případem občana, na kterého v roce 2011 společnost Profi Credit Czech uvalila exekuci. V roce 2015 dlužník všechno uhradil, takže exekuce byla ukončena. Neprávem pronásledovaný dlužník se však nehodlal vzdát. Obrátil se na právníky a zjistil, že o peníze přišel na základě neplatného rozhodčího nálezu, kteří zjistili, že zpětné zastavení již skončené protiprávní exekuce nebylo dosud Nejvyšším soudem judikováno

 

 

 

Soudy zastavují exekuce z půjček. Dokonce i zpětně

18. září 2017, 09:46 | Nejvyšší soud rozhodl, že běžela-li exekuce na základě neplatné rozhodčí doložky, má být zastavena, i když již došlo k jejímu vymožení.

 

 

 

Exekuce společnosti Profi Credit byla protiprávní, rozhodl soud

7. září 2017, 09:17 | Průlomový rozsudek. Exekuce společnosti Profi Credit byla protiprávní, rozhodl soud. Exekuce nařízená úvěrovou společností Profi Credit je protiprávní a má být zastavena. Rozhodl o tom Krajský soud v Praze. Otevřel tak cestu k zastavení dalších několik desítek tisíc protiprávních exekucí. Informaci přinesl Radiožurnál. Firma odmítla případ komentovat.

 

 

 

ÚS: Exekutor musí uhradit náklady za protiprávně vedenou exekuci

12. července 2017, 09:17 | Ústavní soud dal dnes ve svém nálezu za pravdu muži, proti němuž úvěrová společnost SMART Capital vedla protiprávní exekuci na základě neplatného rozhodčího nálezu. Stěžoval si na rozhodnutí Krajského soudu v Brně, který rozhodl, že mu firma nemusí platit náklady na advokáta.

 

 

 

Spousta exekucí je neplatná. Oběti se ale musejí bránit

30. května 2017, 07:25 | Až jeden milion lidí má uzavřenou úvěrovou smlouvu s rozhodčí doložkou. Exekuci, která z takové smlouvy vyplyne, lze napadnout u soudu a popřípadě zrušit.

 

 

 

Až milion lidí se může díky rozhodčí doložce vyhnout exekuci. Nový zákon ji zakazuje

30. května 2017, 07:13 | Stovky tisíc lidí by se mohly vyhnout exekucím kvůli tomu, že mají ve smlouvách takzvané rozhodčí doložky. Pokud je lidé ve smlouvách mají, můžou exekuce napadnout u soudu. Zákon o spotřebitelském úvěru, který platí od prosince, doložky zakazuje dokonce úplně.

 

 

 

Nejčastější triky poskytovatelů nebankovních půjček

13. března 2017, 14:02 | Ze zhruba 3 roky staré studie společnosti FPD vyplynulo, že 8 z 10 nabídek nebankovních půjček je podvodných. Dnes se spolu podíváme, jaké techniky používaly a používají tyto společnosti nejčastěji a podle čeho vybírat nebankovní společnost v případě, že potřebujete rychle půjčit pár tisíc korun.

 

 

 

Strana výpisu

1