Znáte z médií

Rozhodčí doložka ve spotřebitelských smlouvách

12. ledna 2012, 08:52 | Rozhodčí doložka ve spotřebitelských smlouvách problémem posledních let, kdy se stále četněji začaly rozhodčí doložky sjednávat právě se spotřebiteli. Nejčastěji k tomu docházelo tak, že ani sám spotřebitel si nebyl při uzavírání smlouvy vědom, že uzavírá i rozhodčí doložku a jaké to pro něj bude mít následky. Rozhodčí doložka byla součástí několikastránkových obchodních podmínek, které byly psané jen malým písmem. Spotřebitel až v případě nějakého problému zjistil, že se nemůže obrátit s řešením případného sporu k soudu, ale k určenému rozhodci.

 

 

 

Rozhodčí doložky: trik, jak zbavit spotřebitele práv?

9. února 2011 | Rozhodčí doložka nemá nic společného s fotbalovým rozhodčím. Jejím podpisem potvrzujeme, že náš případný spor s druhou stranou smlouvy nebude řešit soud, ale rozhodce. Může to mít své výhody. Avšak pozor: rozhodcem může být téměř kdokoli. Hlídejte si proto, aby to byl někdo, kdo „píská fér“.

 

 

 

Chtěli za akcie ArcelorMittal moc a nemají nic

15. ledna 2011 | Praha - Pět tisíc akcionářů společnosti ArcelorMittal Ostrava naletělo na začátku loňských letních prázdnin na dopis neziskového sdružení a ještě nyní se pokouší vymoci své peníze zpět. Dosud není jisté, kde nakonec skončí 200 milionů korun. Někteří menšinoví podílníci ostravských hutí ArcelorMittal uvěřili, že jim sdružení Centrum Consultant Finance (CCF) vymůže vyšší částku za prodej akcií. Jiné zmátly dvojznačné formulace, které naznačovaly, že by bez spolupráce se sdružením mohli přijít o všechno. Poté, co loni uviděli pořad Reportéři ČT, chtěli od spolupráce odstoupit, ale sdružení se lákavých zisků nechce jen tak vzdát.

 

 

 

Strana výpisu

4