Znáte z médií

Naděje pro tisíce dlužníků. Soudy musí zastavit exekuce

18. září 2013 | Praha - Tuzemské soudy by měly zastavit tisíce navrhovaných nebo již probíhajících exekucí. Dlužníci díky tomu mohou získat další čas pro splnění svých závazků nebo přinejmenším výhodnější postavení ve sporu s věřitelem. Vyplývá to z průlomového rozhodnutí Nejvyššího soudu.

 

 

 

Ostravský soud dal tisícům dlužníků šanci na zastavení exekuce

26. července 2013 | Praha/Ostrava – Ostravský krajský soud svým přelomovým verdiktem může změnit život tisícům těch nejslabších. Až k desetinásobnému navýšení dluhu totiž docházelo v uplynulých letech často v takzvaných rozhodčích řízeních, která měla snadno a rychle urovnat spory mezi zadluženým nákupčím a bankou či úvěrovou společností. Ve skutečnosti rozhodčí řízení hlavně přiváděla bezpočet lidí do exekuce. Nový verdikt soudu dává těmto lidem šanci na obranu.

 

 

 

5 RAD: Rozhodčí doložka ve spotřebitelských smlouvách

9. června 2013 | Ve článku „Rozhodčí řízení" jsme se věnovali rozhodčímu řízeni z obecného hlediska, od 1. dubna 2012 však nabyla účinnosti důležitá novela zákona č. 216/1994 Sb., o rozhodčím řízení a výkonu rozhodčích nálezů, která zpřísňuje podmínky rozhodčího řízení, v nichž je jednou ze stran spotřebitel a klade si tak za cíl zvýšit ochranu spotřebitele v rozhodčích řízeních, neboť spotřebitelé obvykle neměli ani ponětí, že rozhodčí doložku podepisují, popř. si nebyli vědomi, že tím vyloučí pravomoc soudů a v případě sporů budou podrobeni rozhodcům zvolenými podnikateli. Jednou z podstatných změn je také skutečnost, že rozhodčí nález ve spotřebitelských sporech musí být vždy odůvodněn a obsahovat poučení o možnosti podat návrh na jeho zrušení soudem.

 

 

 

Realitka PROLUX Consulting zřejmě skončí v exekuci, nezaplatila rekordní pokutu

16. října 2012 | Realitní kancelář PROLUX Consulting se bude potýkat s exekucí. Realitka nezaplatila pětimilionovou pokutu, kterou jí uložila ČOI. Případ putuje k celnímu úřadu.

 

 

 

Rekordní pokuta pro realitku: Prolux Consulting to má za pět (milionů)

21. září 2012 | Stát se hvězdou v oboru, kterému se vlastně ani nevěnujete, je mistrovský kousek. Na trhu realit se podařil společnosti Prolux Consulting. Za popularitu vděčí televizním reportážím, protestům klientů, hromadné žalobě, podpořené stovkami svědků – a rekordní pokutě od České obchodní inspekce.

 

 

 

Reportéři ČT: Lumpárna, oškubali nezkušené akcionáře!

18. srpna 2012 | Praha – Reportéři ČT již dvakrát informovali o pěti tisících akcionářů ArcelorMittal, kteří naletěli na zdánlivě výhodnou nabídku neziskového sdružení. Organizace Centrum Consultant finance jim slíbila vyšší cenu za akcie z kupónové privatizace ostravských hutí. Dnes však většina z nich nemá ani peníze a dokonce ani akcie. Reportérům ČT se podařilo zjistit, že v podobné situaci se ocitli i akcionáři Třineckých železáren. Ti uzavřeli smlouvu s jiným občanským sdružením, za kterým však stojí stejný člověk.

 

 

 

Soud "realitce" Prolux Consulting omezil právo uzavírat smlouvy

31. července 2012 | Praha (ČTK) - Obvodní soud pro Prahu 1 předběžným opatřením zakázal realitní kanceláři PROLUX Consulting Int. s.r.o. uzavírat smlouvy, které porušují práva spotřebitelů. Soud už ale nevyhověl návrhu, který chtěl toto opatření vztáhnout na všechny firemní smlouvy a také na smlouvy společnosti PROLUX - Consulting spol. s r.o. ČTK to dnes sdělila mluvčí soudu Michaela Wenzlová. Klienti žalující Prolux tvrdí, že od nich firma neoprávněně vymáhá vysoké smluvní pokuty. Vyjádření realitní kanceláře ČTK shání.

 

 

 

Tisíce akcionářů bez peněz - stejný scénář i aktér, dvě různé firmy

20. července 2012 | Ostrava - Z více než pěti tisíc bývalých akcionářů společnosti ArcelorMittal, kteří naletěli na zdánlivě výhodnou nabídku neziskového sdružení Centrum Consultant Finance, zatím dostal své peníze zpět jen naprostý zlomek. Neziskové sdružení, za kterým stojí nyní již vyšetřovaný podnikatel Martin Horák, se akcionářům nedaří kontaktovat. Sporné peníze zatím leží v soudní úschově. Případu se již poněkolikáté věnovali Reportéři ČT. Objevil se navíc podobný případ týkající se akcií Třineckých železáren, v němž figuruje opět Martin Horák. I v tom lidé přišli o peníze.

 

 

 

Rozhodčí doložka a rozhodčí řízení

6. dubna 2012 | Rozhodčí doložka je druhem rozhodčí smlouvy, která upravuje řešení potenciálních budoucích sporů, týkajících se právního vztahu, vyplývajícího z hlavní smlouvy.

 

 

 

Oblíbený trik prodejců končí. Soud už jen tak neobejdou

1. dubna 2012 | Rozhodčí doložky ve spotřebitelských smlouvách dostanou přísnější pravidla. Lidé mají od dubna opět více šancí, jak uspět v případném sporu s nepoctivými obchodníky nebo s poskytovateli nebankovních půjček.

 

 

 

Strana výpisu

3